Dziś jest 01 października 2020 r., imieniny Donaty, Remigiusza

Infrastruktura przestrzeni publicznej przy ul. Władysława Jagiełły - budynek z salą

Celem operacji była poprawa jakości życia ludności wiejskiej Gminy Czerwińsk nad Wisłą, warunków prowadzenia działalności handlowej poprzez rozwój infrastruktury technicznej w postaci utwardzenia istniejącego targowiska oraz terenu wokół Posterunku Policji, a także budowę budynku z salą ekspozycyjną w centrum administracyjno-handlowym przy ulicy Władysława Jagiełły w Czerwińsku nad Wisłą.
Realizacja operacji poprawiła w znaczący sposób:
 Bezpieczeństwo mieszkańców gminy.
 Komunikację pieszą.
 Spowodowała wzrost atrakcyjności obszarów wiejskich.
 Zorganizowała na nowo drobny handel.
 Przyczyniła się do wzrostu gospodarczego.
Wzmocniła się integracja społeczna dzięki stworzeniu przyjaznego i estetycznego miejsca handlu i spotkań.
Targowisko umiejscowione jest w Czerwińsku nad Wisłą i stanowi integralną część centrum handlowo-usługowego miejscowości. W pobliżu znajduje się Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą, sieć pawilonów handlowo- usługowych, apteki, banki, szkoła średnia im. Królowej Jadwigi, Gminny Zespół Szkół w Czerwińsku nad Wisłą, ubojnia TOREX, liczne siedziby prężnie rozwijających się przedsiębiorców z sektora MŚP oraz posterunek policji.
Dzięki realizacji projektu zostało wybudowane targowisko z wyznaczonymi miejscami dla lokalnego handlu, drogami dojazdowymi i miejscami postojowymi dla obsługi targowiska.
To miejsce stało się swoistym centrum handlu lokalnego służącym zaspokojeniu potrzeb materialnych i bytowych.
Budowa targowiska w centrum Czerwińska nad Wisłą przyczyniło się do jego promocji z uwagi na to, iż zarówno mieszkańcy gminy Czerwińsk nad Wisłą, jak i gmin ościennych chętnie z niego korzystają. Targowisko funkcjonuje przez cały rok, dlatego stanowi lokalny rynek zbytu i daje mieszkańcom możliwość dodatkowej lub stałej pracy zarobkowej. Przyczynia się to również do wzrostu gospodarczego w naszej gminie.
Budowa infrastruktury przy posterunku Policji - miejsc postojowych i chodników obsługujących Komendę Policji w Czerwińsku w znaczący sposób usprawniło jej funkcjonowanie. Posterunek policji znajdujący się w centrum Czerwińska nad Wisłą daje poczucie bezpieczeństwa, ale również poszanowania dla dóbr publicznych. Działanie to zapewniło możliwość sprawnego i błyskawicznego działania służ oraz skutecznego reagowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa mieszkańców, uczniów pobliskich szkół czy turystów licznie odwiedzających naszą miejscowość.
Całkowity koszt operacji wyniósł ponad 490 tys. złotych, z czego uzyskaliśmy dofinansowanie z PROW 2007-2013 na poziomie 80% kosztów kwalifikowanych (ponad 307 tys. zł).
ikonaikonaikona

ikonaikonaikona

ikonaikonaikona

ikonaikonaikona

ikonaikonaikona

ikonaikonaikona

ikonaikonaikona

ikonaikonaikona

ikonaikonaikona

ikonaikonaikona


Dane teleadresowe gminy

Urząd Miasta i Gminy w Czerwińsku nad Wisłą
ul. Władysława Jagiełły 16, 09-150 Czerwińsk
tel.: (24) 231-58-61
fax: (24) 231-51-99
e-mail: urzad@czerwinsk.pl

Numer konta bankowego:
Vistula Bank Spółdzielczy
49 9011 0005 0260 0459 2000 0010

Biuletyn Informacji Publicznej
http://czerwinsk.bipgmina.pl/

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
https://czerwinsk.eboi.pl


© 2006 - 2015 Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl