Dziś jest 09 sierpnia 2020 r., imieniny Romana, Romualda

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa już ponad 3 lata.

Data umieszczenia:

To interaktywne narzędzie daje każdemu obywatelowi możliwość wpłynięcia na bezpieczeństwo w swoim rejonie. Od momentu jej uruchomienia mieszkańcy powiatu płońskiego dokonali już ponad 1300 zgłoszeń.
Od ponad 3 lat w całej Polsce działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki temu interaktywnemu narzędziu każdy obywatel ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim otoczeniu. Narzędzie sprawdza się jako dobry komunikator między społeczeństwem, a Policją.

W KMZB dostępne są 24 kategorie zgłoszeń, które można umieścić na mapie. Wystarczy wybrać lokalizację (miejscowość, ulicę, posesję), a za pomocą symbolu „+” wybrać rodzaj zagrożenia. Do zgłoszenia można dodać opis, datę, porę dnia, a także załączyć np. plik ze zdjęciem. Każde zgłoszenie, które się pojawi na mapie jest weryfikowane przez mundurowych. W zależności od jego rodzaju sprawdzeniem zajmują się dzielnicowi, a w przypadku zgłoszenia zagrożenia na drogach – policjanci z ruchu drogowego. 

Od początku funkcjonowania KMZB policjanci z KPP Płońsk odnotowali ponad 1300 zgłoszeń. Mieszkańcy naszego regionu najczęściej zgłaszali przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowe parkowanie i zdarzenia drogowe z udziałem dzikich zwierząt. W przypadku potwierdzenia uzyskanej poprzez KMZB informacji, policjanci podejmowali interwencje i odpowiednie działania, celem eliminacji zagrożenia. 

Przypominamy, że w pilnych przypadkach, wymagających natychmiastowej interwencji Policji należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym pod numerami alarmowymi 997 lub 112. 

Dane teleadresowe gminy

Urząd Miasta i Gminy w Czerwińsku nad Wisłą
ul. Władysława Jagiełły 16, 09-150 Czerwińsk
tel.: (24) 231-58-61
fax: (24) 231-51-99
e-mail: urzad@czerwinsk.pl

Numer konta bankowego:
Vistula Bank Spółdzielczy
49 9011 0005 0260 0459 2000 0010

Biuletyn Informacji Publicznej
http://czerwinsk.bipgmina.pl/

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
https://czerwinsk.eboi.pl


© 2006 - 2015 Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl