Dziś jest 09 sierpnia 2020 r., imieniny Romana, Romualda

Aktualności

Apel do Mieszkańców Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą

Data umieszczenia:

Drodzy Mieszkańcy,
z uwagi na brak opadów atmosferycznych rozpoczął się ponadnormatywny pobór wody, przekraczający techniczne możliwości naszych Stacji Uzdatniania Wody.

W trosce o komfort wszystkich mieszkańców apelujemy o racjonalne wykorzystywanie wody pochodzącej z sieci wodociągowej, ograniczając jej pobór do minimum, bo tylko w ten sposób będzie ona mogła płynąć do niezbędnych celów tj. sanitarnych i spożywczych.
Szczególnie dotyczy to podlewania wodą z gminnej sieci wodociągowej upraw rolnych, ogródków przydomowych, działkowych oraz innych terenów zielonych (m.in. trawników).W miarę możliwości należy korzystać z alternatywnych źródeł zasilania w wodę.

Taka sytuacja, jaka panuje obecnie, w konsekwencji doprowadzi do wystąpienia coraz większych w zasięgu lokalnych zakłóceń w zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i może oznaczać uciążliwe problemy w normalnym funkcjonowaniu.

Przypominamy również o zakazie pobierania wody z hydrantów przeciwpożarowych zainstalowanych na sieciach wodociągowych. Prawo do uruchomienia hydrantów mają służby ZGKiM oraz służby ratownicze Straży Pożarnej. Nielegalny pobór wody z gminnego hydrantu podlega karze grzywny, która wynosi do 5 000 zł.

Dane teleadresowe gminy

Urząd Miasta i Gminy w Czerwińsku nad Wisłą
ul. Władysława Jagiełły 16, 09-150 Czerwińsk
tel.: (24) 231-58-61
fax: (24) 231-51-99
e-mail: urzad@czerwinsk.pl

Numer konta bankowego:
Vistula Bank Spółdzielczy
49 9011 0005 0260 0459 2000 0010

Biuletyn Informacji Publicznej
http://czerwinsk.bipgmina.pl/

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
https://czerwinsk.eboi.pl


© 2006 - 2015 Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl