Dziś jest 23 maja 2019 r., imieniny Iwony, Kryspina

Aktualności

Drużyny Strzeleckie w Szkole Podstwowej w Chociszewie

Data umieszczenia:

Z inicjatywy dyrektora szkoły p. Dariusza Umięckiego przy wsparciu Wójta Gminy p. Marcina Gortata szkoły podstawowe w naszej gminie podjęły współpracę ze Związkiem Piłsudczyków w Ciechanowie.

Związek jest organizatorem Drużyn Strzeleckich, które stawiają sobie za zadanie: działanie na rzecz niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, wychowanie obywatelskie, przygotowanie do służby mundurowej, podnoszenie sprawności fizycznej, uczenie zdyscyplinowanego życia w zespole, szkolenie proobronne.
18 września 2018 roku oficerowie Drużyn Strzeleckich pod komendą p. kapitana Łukasza Drzewaszewskiego przeprowadzili akcję promującą działalność Związku Piłsudczyków we wszystkich szkołach naszej gminy.
28 września w SP w Chociszewie odbyło się spotkanie organizacyjne, na którym oficerowie i żołnierze Drużyn Strzeleckich przedstawili zebranym w dużej liczbie chętnym zasady rekrutacji i plan szkolenia.
Spotkanie zaszczycił swoją obecnością p. Generał Jacek Stachiewicz w historycznym mundurze strzeleckim.
Pan Generał był urzeczony historią i klimatem chociszewskiego dworku. A, że imię Marszałka Józefa Piłsudskiego zobowiązuje Szkoła Podstawowa w Chociszewie została wyznaczona na miejsca spotkań i szkoleń tworzącego się Plutonu Strzeleckiego w gminie Czerwińsk nad Wisłą.
Pierwsze zajęcia odbędą się w piątek 05.10.2018 r. o godz. 1500. Wszystkich chętnych, zarówno młodzież jak i dorosłych, którzy chcą przeżyć wojskową przygodę, serdecznie zapraszamy.

ikonaikonaikona

ikona


Dane teleadresowe gminy

Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
ul. Władysława Jagiełły 16, 09-150 Czerwińsk
tel.: (24) 231-58-61
fax: (24) 231-51-99
e-mail: urzad@czerwinsk.pl

Numer konta bankowego:
Vistula Bank Spółdzielczy
49 9011 0005 0260 0459 2000 0010

Biuletyn Informacji Publicznej
http://czerwinsk.bipgmina.pl/

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
https://czerwinsk.eboi.pl


© 2006 - 2015 Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl