Dziś jest 21 kwietnia 2019 r., imieniny Anzelma, Bartosza

Aktualności

Gala zakończenia projektu Fundacji PZU w goławińskiej szkole

Data umieszczenia:

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w szkole w Goławinie zostało połączone z galą podsumowującą roczny projekt „Szkoła kreatywnych zajęć”.

Przypomnijmy, że Stowarzyszenie „Razem dla wsi” działające przy Szkole Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Goławinie otrzymało dofinansowanie na projekt „Szkoła kreatywnych zajęć” w ramach konkursu „Z fundacją PZU po lekcjach”. 

Dzięki temu w roku szkolnym 2017/2018 uczniowie goławińskiej podstawówki mieli możliwość nieodpłatnego uczestnictwa w atrakcyjnych zajęciach pozalekcyjnych tj. koło dziennikarskie, warsztaty muzyczno- taneczne, warsztaty plastyczno- techniczne, warsztaty questingu, warsztaty teatralne. Zajęcia były zaplanowane na cały rok szkolny i odbywały się według ustalonego harmonogramu, a prowadzili je instruktorzy- specjaliści z zewnątrz, jak też nauczyciele tutejszej szkoły. W ramach zajęć odbyły się bezpłatne wyjazdy do teatru w Warszawie, w Płocku oraz do redakcji lokalnej gazety, telewizji, radia Płock. Uczniowie wzięli udział w warsztatach kaligrafii, wycinanki, malowania na szkle w Skansenie w Sierpcu. W teatrze płockim uczestniczyli w zajęciach z aktorem. Mieli okazję uczyć się dziennikarstwa od profesjonalnych dziennikarzy. 
W ramach Qustingu zorganizowali rajd rowerowy, zajęcia terenowe i lekcje w Kampinosie. Koło teatralne wystawiło Jasełka dla dzieci niewidomych z Lasek, z Domu Dziecka w Płońsku, dla przedszkolaków w Zakroczymiu i pensjonariuszy Domu Spokojnej Starości Marion w Trębkach. Każdą uroczystość szkolną uświetniały układy taneczne przygotowywane na warsztatach muzyczno tanecznych. Uczniowie redagowali kolejne numery szkolnej gazetki „Echo szkoły”. Na ściennych gazetkach były prezentowane różnorodne prace plastyczne. Wczoraj w szkole wszyscy zgromadzeni goście ,rodzice, członkowie Stowarzyszenia mieli okazję wysłuchać i obejrzeć przedstawienie ,,Baśniowy ambaras”, pokaz tańca, prezentacje koła dziennikarskiego i questingu. Gazetki ,wystawy, wydany album zdjęciowy przybliżył wszystkim uczestnikom gali rezultaty projektu.


Partnerami projektu byli: Gmina Czerwińsk, Vistula Bank Spółdzielczy, firma Eurostar, LGD Przyjazne Mazowsze. Marzeniem naszych uczniów jest to, aby jeszcze raz mogli uczestniczyć w takim projekcie.


Dane teleadresowe gminy

Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
ul. Władysława Jagiełły 16, 09-150 Czerwińsk
tel.: (24) 231-58-61
fax: (24) 231-51-99
e-mail: urzad@czerwinsk.pl

Numer konta bankowego:
Vistula Bank Spółdzielczy
49 9011 0005 0260 0459 2000 0010

Biuletyn Informacji Publicznej
http://czerwinsk.bipgmina.pl/

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
https://czerwinsk.eboi.pl


© 2006 - 2015 Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl