Dziś jest 13 grudnia 2018 r., imieniny Łucji, Otylii

Aktualności

Wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu “Elektrośmieci do Związku Gmin Regionu Płockiego przekazujemy – świat ratujemy”.

Data umieszczenia:

W czwartek 8 lutego 2018 r. w Płocku zostały rozdane nagrody dla zwycięzców konkursu “Elektrośmieci do Związku Gmin Regionu Płockiego przekazujemy – świat ratujemy”. Dzieci z 22 szkół zebrały ponad 36 ton niesprawnego sprzętu elektronicznego.

W Urzędzie Miasta Płocka zebrały się dzieci, nauczyciele, dyrektorzy i koordynatorzy ze szkół, biorących udział w przedsięwzięciu.

Uczniowie z 22 szkół z gmin: Bielsk, Brudzeń Duży, Czerwińsk nad Wisłą, Miasto i Gmina Drobin, Miasto i Gmina Gąbin, Gostynin, Stara Biała, Staroźreby, Szczawin Kościelny, Gmina i Miasto Wyszogrodzie zebrali ponad 36 tysięcy kilogramów “elektrośmieci”.

Zwycięzcy konkursu
I miejsce
Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Nowym Radzikowie z wynikiem ponad 147 kg “elektrośmieci” na ucznia.II miejsce
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grodźcu z wynikiem ponad 94 kg na ucznia.III miejsce
Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Sokołowie z wynikiem ponad 85 kg na ucznia.Po rozdaniu nagród oraz upominków rozpoczęła się część artystyczna uroczystości. Spektakl „Jaś i Małgosia” – w wersji proekologicznej przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Grodźcu. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Sokołowie zaprezentowali wiersz o ekologicznych akcjach swojej placówki oraz wykonały piosenkę „Ziemia to wyspa zielona”.

Głównym celem akcji była edukacja ekologiczna społeczeństwa, a w szczególności uświadomienie potrzeby selektywnego zbierania „elektrośmieci”.

Serdecznie gratulujemy uczniom Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Radzikowie oraz Szkoły Podstawowej w Grodźcu zdobycia najwyższych miejsc na podium!

GALERIA FOTO

Dane teleadresowe gminy

Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
ul. Władysława Jagiełły 16, 09-150 Czerwińsk
tel.: (24) 231-58-61
fax: (24) 231-51-99
e-mail: urzad@czerwinsk.pl

Numer konta bankowego:
Vistula Bank Spółdzielczy
49 9011 0005 0260 0459 2000 0010

Biuletyn Informacji Publicznej
http://czerwinsk.bipgmina.pl/

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
https://czerwinsk.eboi.pl


© 2006 - 2015 Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl