Piknik EKOlogiczny

Data: 17.05.2023 r., godz. 14.13    448
Miło nam poinformować , że Miasto i Gmina Czerwińsk nad Wisłą otrzymało dofinansowanie i tym samym wsparcie w kwocie 30 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na edukację ekologiczną, czyli koncepcję kształcenia i wychowywania społeczeństwa w duchu poszanowania środowiska przyrodniczego, zgodnie z hasłem myśleć globalnie – działać lokalnie.
"EKOlogiczny Piknik Rodzinny”, bo tak nazywa się nasza impreza, będzie wprowadzeniem w świat natury i ekologii, po którym, mamy nadzieję, jego uczestnicy spojrzą inaczej na otaczającą nas przyrodę. Akcja, poprzez łączenie przyjemnego z pożytecznym, ma na celu budowanie postaw proekologicznych połączonych z aktywnymi działaniami na rzecz środowiska, pogłębianiem wiedzy i wrażliwości ekologicznej, Ta niezapomniana zabawa odbędzie się 31 maja br. na terenie Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Czerwińsku nad Wisłą i jest przeznaczona dla uczniów szkół podstawowych z terenu miasta i gminy, a także ich rodziców.

Zapraszamy na 6 godzin świetnej zabawy, umożliwiającej poznanie współzależności różnych zjawisk przyrodniczych i ich wpływu na życie różnych organizmów, w tym także człowieka, zabawy kształtującej świadomość ekologiczną, która jest podstawą utrzymania prawidłowego poziomu życia.

W programie m.in.: gry i konkursy ekologiczne, pokaz drona antysmogowego, stanowiska naukowe, animacje i zabawy sportowe.

Patronat Honorowy - Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa