Bardzo dobra wiadomość dla Mieszkańców Łbowa

Data: 28.06.2022 r., godz. 13.01    668
Dzisiaj (28 czerwca 2022 r.) w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie Burmistrz Marcin Gortat oraz Skarbnik Rafał Gwiazda podpisali z Wojewodą Mazowieckim Konstantym Radziwiłłem umowę na dofinansowanie ze środków „Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg” zadania pod nazwą „Przebudowa drogi gminnej nr 300206W w m. Łbowo”.
W ramach zadania w miejscowości Łbowo na odcinku o długości 1165 m. zostanie położona nawierzchnia asfaltowa oraz zostaną wykonane pobocza z kruszywa.
Przebudowa drogi wpłynie nie tylko na poprawę bezpieczeństwa (dojazd służb ratunkowych) ale też ułatwi producentom rolnym dojazd do Targowiska Gminnego w Nowym Przybojewie.

Kwota dofinansowania: 1 186 306,44 zł

Przebudowa drogi zostanie wykonana do końca 2022 r.

Warto nadmienić, że konkurencja wśród wnioskujących była duża. W naszym powiecie dofinansowanie oprócz nas otrzymały dwie Gminy oraz Starostwo Powiatowe także możemy powiedzieć o olbrzymim sukcesie.
Serdeczne podziękowania składamy na ręce Premiera RP Mateusza Morawieckiego, wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Macieja Wąsika oraz Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła.