Wizyta Wojewody Mazowieckiego

Data: 22.06.2022 r., godz. 16.00    515
W piątek, 17 czerwca br. Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł wizytował powiat płoński, gdzie odwiedził m.in. odnowiony zabytkowy obiekt Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chociszewie.
W spotkaniu wzięli udział: Burmistrz Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą Pan Marcin Gortat, Ks. Proboszcz Parafii Św. Leonarda w Chociszewie Marek Grzeszczak, Pan Stefan Pawłowski Dyrektor Biura Poselskiego Posła Macieja Wąsika, Pani Barbara Wdowiak Członek Zarządu PIS na powiat płoński, Pan Tomasz Gmurczyk Przewodniczący Rady Rodziców i Dyrektor Szkoły Pan Dariusz Umięcki.

Pan Konstanty Radziwiłł zwiedził „starą szkołę” oraz plac budowy nowego obiektu, żywo interesując się warunkami w jakich uczą się obecnie i uczyć się będą już za rok uczniowie z Chociszewa.

Burmistrz Marcin Gortat złożył na ręce Pana Wojewody gorące podziękowania za finansowe wsparcie naszej lokalnej społeczności.

Przypominamy, że remont budynku odbył się dzięki dofinansowaniu z ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL) kwotą 800 tys. zł. a budowa nowego obiektu możliwa była dzięki dofinansowaniu (również z RFIL) w wysokości 1,5 mln. zł.