Dziś jest 19 listopada 2018 r., imieniny Elżbiety, Seweryna

Aktualności

"Odkrywanie kultury” z Fundacją PZU z kulturą - wycieczka do Warszawy

Data umieszczenia:

18.11.2017r. grupa 48 uczniów Szkoły Podstawowej im. Kard. St. Wyszyńskiego w Goławinie wyjechała do Warszawy. Celem wyjazdu była realizacja kolejnego zadania z projektu „ Odkrywanie kultury” dofinansowanego przez Fundację PZU, Stowarzyszenie „Razem dla wsi” i Radę Rodziców.

Pierwszym punktem programu wycieczki był spacer po Starym Mieście i przejście Krakowskim Przedmieściem do Muzeum Fryderyka Chopina mieszczącym się w Pałacu Ostrogskich na Tamce. Tam uczniowie dzięki przewodnikom obejrzeli ekspozycje muzealne związane z życiem i twórczością naszego wielkiego kompozytora. Mieli też okazję posłuchać fragmentów jego dzieł.

Następnie wszyscy udali się do Teatru Narodowego, gdzie uczestniczyli w lekcji teatralnej „Przed spektaklem”. Z przewodnikiem mieli okazję obejrzeć teatr od kulis, poznać ludzi pracujących przy wystawianiu sztuk, zobaczyć zgromadzone rekwizyty, odwiedzić garderoby artystów i spotkać się z niektórymi aktorami znanymi dzieciom z telewizji.

Kolejnym punktem programu było obejrzenie sztuki „Królowa Śniegu”. Wrażenia z pobytu w Teatrze Narodowym były niezapomniane. Wszyscy zgodnie chcieliby tam jeszcze nie jeden raz wrócić. 

Opiekunami uczniów na wycieczce byli: Hanna Majewska, Jolanta Pisarska, Maria Jolanta Brulińska, Anna Żach i Krzysztof Bebeszko.
Dane teleadresowe gminy

Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
ul. Władysława Jagiełły 16, 09-150 Czerwińsk
tel.: (24) 231-58-61
fax: (24) 231-51-99
e-mail: urzad@czerwinsk.pl

Numer konta bankowego:
Vistula Bank Spółdzielczy
49 9011 0005 0260 0459 2000 0010

Biuletyn Informacji Publicznej
http://czerwinsk.bipgmina.pl/

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
https://czerwinsk.eboi.pl


© 2006 - 2015 Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl