Dziś jest 19 września 2018 r., imieniny Januarego, Konstancji

Aktualności

Kampania „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w Gminie Czerwińsk nad Wisłą

Data umieszczenia:

We wtorek 26 września 2017 r. Wójt Gminy Czerwińsk nad Wisłą Marcin Gortat oraz przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Pan Józef Kaliński odwiedzili szkoły z terenu naszej Gminy w ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

Główną ideą kampanii jest uświadomienie młodym uczestnikom ruchu drogowego istoty noszenia elementów odblaskowych, szczególnie jesienią i zimą oraz o zmroku. W takich okolicznościach kierowca zauważy osobę w ciemnym ubraniu dopiero z odległości około 20-30 m. To za mało, aby w porę wyhamować. Już jeden element odblaskowy sprawia, że jesteśmy widoczni z ponad 150 m. Te dodatkowe elementy często są w stanie uratować nasze życie.

Przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Józef Kaliński oraz Wójt Gminy Czerwińsk nad Wisłą Marcin Gortat przekazali wszystkim pierwszoklasistom z naszej Gminy zestawy elementów odblaskowych, ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. W ich skład wchodzą 4 elementy – 2 opaski zapinane na rękę oraz 2 zawieszki, które można przypiąć do ubrania lub plecaka.

Dzieci z pierwszych klas chętnie i - co najważniejsze - poprawnie odpowiadały na pytania zadawane przez przedstawicieli władz Samorządowych dotyczące bezpieczeństwa na drodze, poruszania się po niej pieszo oraz na rowerze.
Spotkanie z pierwszoklasistami przebiegło w miłej i wesołej atmosferze. 


Dane teleadresowe gminy

Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
ul. Władysława Jagiełły 16, 09-150 Czerwińsk
tel.: (24) 231-58-61
fax: (24) 231-51-99
e-mail: urzad@czerwinsk.pl

Numer konta bankowego:
Vistula Bank Spółdzielczy
49 9011 0005 0260 0459 2000 0010

Biuletyn Informacji Publicznej
http://czerwinsk.bipgmina.pl/

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
https://czerwinsk.eboi.pl


© 2006 - 2015 Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl