Dziś jest 22 czerwca 2018 r., imieniny Flawiusza, Pauliny

Aktualności

Na Wiśle śpiewają oryle

Data umieszczenia:

Stowarzyszenie "Nasz Czerwińsk nad Wisłą" zaprasza na spektakl organizowany w dniu 2 lipca 2017 r., o godz. 18:00 na czerwińskim bulwarze. Wykonawcami spektaklu będą aktorzy Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.

Rok 2017 został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej „Rokiem Rzeki Wisły”. Z tej okazji zapraszamy na spektakl plenerowy pt. "Na Wiśle śpiewają oryle". Szlakiem nadwiślańskich gmin Północnego Mazowsza w reżyserii Marka Mokrowieckiego.

Nawiązując do bogatej historii rzeki, realizujemy widowisko, które przypomni ludzi związanych z Wisłą i przybliży dzisiejszym mieszkańcom Mazowsza zanikającą kulturę rzeczną gmin. Spektakl plenerowy, wystawiany zwykle nad brzegiem Wisły, zagrany zostanie w 14 miejscowościach.
Scenariusz przedstawienia oparty jest na materiałach archiwalnych – edyktach królewskich, dawnych rozporządzeniach władz miejscowych, wydarzeniach zapisanych w kronikach i innych materiałach źródłowych oraz wspomnieniach mieszkańców nadwiślańskich gmin – m.in. historiach przesłanych do Teatru w ramach konkursu „Opowiedz nam o Wiśle”.

Widowisko plenerowe opowiada o tradycji wiślanej i codziennym życiu mieszkańców terenów nadwiślańskich. – pragniemy, aby było to święto wszystkich, dla których sprawy rzeki są bliskie, i z którymi wiążą określone nadzieje – mówi Marek Mokrowiecki., reżyser spektaklu.

Honorowy patronat nad projektem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.Dane teleadresowe gminy

Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
ul. Władysława Jagiełły 16, 09-150 Czerwińsk
tel.: (24) 231-58-61
fax: (24) 231-51-99
e-mail: urzad@czerwinsk.pl

Numer konta bankowego:
Vistula Bank Spółdzielczy
49 9011 0005 0260 0459 2000 0010

Biuletyn Informacji Publicznej
http://czerwinsk.bipgmina.pl/

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
https://czerwinsk.eboi.pl


© 2006 - 2015 Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl