Dziś jest 22 czerwca 2018 r., imieniny Flawiusza, Pauliny

Aktualności

Dzień dziecka w Chociszewie

Data umieszczenia:

W dniu 01.06.2017 r. szkoła świętowała Międzynarodowy Dzień Dziecka.

Zgodnie z tradycją głównym punktem programu były różnego typu rozgrywki sportowe oraz wybrane dyscypliny lekkoatletyczne w klasach IV-VI. Młodsi uczniowie zmagali się w zabawnych torach przeszkód i grach zespołowych. Po ogromnym wysiłku fizycznym uzupełnili spalone kalorie kiełbaskami pieczonymi nad ogniskiem oraz truskawkowymi deserami, które przygotowali wspólnie z rodzicami i wychowawcami.

Miłą niespodziankę dzieciom z klas 0-3 sprawił Wójt Gminy Czerwińsk nad Wisłą - Pan Marcin Gortat i Sekretarz Gminy- Pani Monika Zabłocka, którzy odwiedzili maluchy w naszej szkole częstując je pysznymi cukierkami.

Kolejną niespodziankę sprawiła dzieciom Rada Rodziców zakupując dla wszystkich uczniów oraz nauczycieli i pracowników szkoły lody owocowe oraz wodę mineralną smakową.

Dyrektor Szkoły – Pani Barbara Wdowiak – wręczyła nagrody laureatom konkursu na najciekawszą historię związaną z naszą najbliższą okolicą, opowiedzianą przez babcię bądź dziadka.
Pierwsze miejsce zdobyła
Maja Gwiazda, uczennica klasy III, za historię o swoim pradziadku Henryku, który w czasie II Wojny Światowej wstąpił w szeregi Armii Krajowej, natomiast w późniejszym okresie był jednym z założycieli kółka rolniczego oraz przyczynił się do powstania orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Chociszewie, która istnieje po dziś dzień.
Drugie miejsca zdobyli: Adam Gmurczyk uczeń klasy III, za opowieść o wsi Miączyn; Aleksandra Gwiazda uczennica klasy VI, za opowieść o wielkiej powodzi, która w 1979 roku uszkodziła wał przeciwpowodziowy w miejscowościach Wilkówiec i Wychódźc; Aleksandra Rasińska uczennica klasy VI, za historię o Miączynie oraz o dworze w Miączynie.

Następnie Pani Dyrektor wraz z Panią Wiolettą Korzeniewicz – nauczycielem wychowania fizycznego – wręczyła uczniom dyplomy za zdobycie I, II i III miejsca w skoku w dal oraz w biegu na 1000 m.

GALERIA FOTO
Zdjęcia dzięki uprzejmości SP Chociszewo

Dane teleadresowe gminy

Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
ul. Władysława Jagiełły 16, 09-150 Czerwińsk
tel.: (24) 231-58-61
fax: (24) 231-51-99
e-mail: urzad@czerwinsk.pl

Numer konta bankowego:
Vistula Bank Spółdzielczy
49 9011 0005 0260 0459 2000 0010

Biuletyn Informacji Publicznej
http://czerwinsk.bipgmina.pl/

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
https://czerwinsk.eboi.pl


© 2006 - 2015 Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl