Dziś jest 20 maja 2018 r., imieniny Bazylego, Krystyny

Aktualności

Akcja kurierska

Data umieszczenia:

O godzinie 2.00 w nocy z 2 na 3 kwietnia 2017 r. w Urzędzie Gminy Czerwińsk nad Wisłą oraz Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Płońsku została przeprowadzona „Akcja Kurierska”.

Jest to zorganizowany przez organ administracji publicznej system doręczania kart powołania w trybie natychmiastowego stawiennictwa, żołnierzom rezerwy, do odbywania ćwiczeń wojskowych, a także do czynnej służby wojskowej, w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny.

Podczas ćwiczeń zostały uruchomiony Stały Dyżur, Stanowisko Kierowania Wójta Gminy oraz praktyczne rozwinięcie Akcji Kurierskiej.Podczas „Akcji Kurierskiej” użyto sił i środków zaplanowanych i uzgodnionych do zabezpieczenia funkcjonowania i działania elementów obronnych.
Ćwiczenia praktyczne potwierdziły gotowość pracowników Urzędu Gminy do sprawnego doręczenia kart powołania dla żołnierzy rezerwy, zamieszkujących teren naszej gminy.

Osobą odpowiedzialną za sprawne kierowanie rozwinięciem akcji kurierskiej w Urzędzie Gminy był Wójt Gminy Marcin Gortat, natomiast za przygotowanie teoretyczne kurierów, miejsce ćwiczeń i materiały szkoleniowe odpowiadał podinsp ds. obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego Pan Paweł Bednarek.

W „Akcji Kurierskiej” wzięli udział pracownicy Urzędu Gminy: Pani Monika Zabłocka, Pani Marlena Baniak, Pan Jarosław Kiełbasiński, Pan Adam Jakubiak oraz Pan Maciej Wojtkowski.

Nadzór nad ćwiczeniami sprawowało Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Płońsku.

"Akcja Kurierska" została zakończona o godzinie 15.30 w dniu 3 kwietnia 2017 r.

GALERIA FOTO

Dane teleadresowe gminy

Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
ul. Władysława Jagiełły 16, 09-150 Czerwińsk
tel.: (24) 231-58-61
fax: (24) 231-51-99
e-mail: urzad@czerwinsk.pl

Numer konta bankowego:
Vistula Bank Spółdzielczy
49 9011 0005 0260 0459 2000 0010

Biuletyn Informacji Publicznej
http://czerwinsk.bipgmina.pl/

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
https://czerwinsk.eboi.pl


© 2006 - 2015 Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl