Dziś jest 17 lutego 2020 r., imieniny Łukasza, Zbigniewa

Aktualności

Debata o bezpieczeństwie

Data umieszczenia:

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, program "Dzielnicowy bliżej nas" oraz zagadnienia związane z aplikacją "Moja Komenda" były tematami przewodnimi kolejnej i nie po raz pierwszy organizowanej na terenie Gminy Czerwińsk nad Wisłą debaty o bezpieczeństwie.

To cykliczne już wydarzenie organizowane przez Policję, tym razem odbyło się 5 listopada 2019 r. o godzinie 10.00 w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą. W debacie uczestniczyli mieszkańcy, uczniowie, policjanci i przedstawiciele lokalnego samorządu.
Była to idealna okazja na podsumowania i refleksje związane z bezpieczeństwem, bowiem Komendant Powiatowej Policji w Płońsku, insp. Jarosław Brzozowski przedstawił dane statystyczne dotyczące wypadków, kolizji i zdarzeń kryminalnych, z jakimi mamy do czynienia na co dzień. Co prawda, dane za rok 2017 i 2018 rok pozwalałyby patrzeć z optymizmem w przyszłość (bo zmniejszyła się wówczas liczba wypadków drogowych, mniej osób zginęło i mniej odniosło rany, a przestępczość kryminalna spadła), gdyby nie fakt, że 3 kwartały br. już tak pięknie nie wyglądają.
W odniesieniu do tego zagadnienia zgłoszono wniosek o pomiar kaskadowy prędkości na odcinku drogi krajowej nr 62 w Woli, zasugerowano też częstsze kontrole drogowe w Chociszewie i Goławinie.
Wójt Marcin Gortat wspomniał też, że prowadzi rozmowy z dyrekcją GDDKiA w Warszawie, aby po zakończeniu budowy ronda w Czerwińsku, co nastąpi najprawdopodobniej do końca II kwartału 2020 roku, stojący obecnie w tym miejscu fotoradar nie zniknął, lecz został zainstalowany w innym newralgicznym punkcie DK62, przebiegającym przez teren gm. Czerwińsk.
Ponadto na spotkaniu omówiono szczegółowo cele i zadania: Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programu "Dzielnicowy bliżej nas" oraz aplikacji "Moja Komenda".

ikonaikonaikona

ikonaikonaikona

ikonaikonaikona

ikonaikonaikona

ikonaikonaikona


Dane teleadresowe gminy

Urząd Miasta i Gminy w Czerwińsku nad Wisłą
ul. Władysława Jagiełły 16, 09-150 Czerwińsk
tel.: (24) 231-58-61
fax: (24) 231-51-99
e-mail: urzad@czerwinsk.pl

Numer konta bankowego:
Vistula Bank Spółdzielczy
49 9011 0005 0260 0459 2000 0010

Biuletyn Informacji Publicznej
http://czerwinsk.bipgmina.pl/

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
https://czerwinsk.eboi.pl


© 2006 - 2015 Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl