Dziś jest 19 października 2019 r., imieniny Pelagii, Piotra

Aktualności

Charytatywnie w Czerwińsku nad Wisłą

Data umieszczenia:

Tegorocznej edycji Święta Truskawki w Czerwińsku nad Wisłą przyświecał charytatywny cel. Podczas akcji Łapiemy Promienie Słońca dla Klaudii zbierano pieniądze na dalsze leczenie i rehabilitację dla Klaudii Kołeckiej.

Przypominamy, że Klaudia choruje na mózgowe porażenie dziecięce. U dziewczynki zdiagnozowano szereg wad wrodzonych m.in. kamicę nerek i pęcherza moczowego, pęcherz neurogenny i opóźnienie w rozwoju fizyczno-psychicznym.
Podczas tegorocznej imprezy obecni byli wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża a między występami odbywały się licytacje ciekawych rzeczy m.in. koszulki Legii Warszawa podpisanej przez piłkarzy oraz rękawic zawodnika MMA Marcina „Różala” Różalskiego. Inicjatorami takiej formuły Święta Truskawki w Czerwińsku byli Wójt Gminy i Katarzyna Rakowska – Anioł Serc, która ściągnęła do Czerwińska zespoły muzyczne i innych ludzi wrażliwych na krzyż choroby, które podzieliły się z Klaudią swoim sercem.
Po oficjalnym otwarciu imprezy przez Wójta Gminy i jego gości: radnej powiatowej Barbary Wdowiak, Przewodniczącego Rady Gminy Dariusza Szurmaka, kierownika placówki KRUS w Płońsku Andrzeja Sokulskiego, komendant płońskiej Policji Jarosław Brzozowski, prezes Banku Vistula Jolanty Łukasiak Malickiej oraz księży Artura Bombińskiego i Piotra Fabrykiewicza na zgromadzonych gości czekało wiele atrakcji, które rozpoczęła parada motocykli – ludzi, którzy przyjechali na hasło dane przez „Anioła Serc”.
Podczas truskawkowych dożynek można było zwiedzić wiele ciekawych stoisk handlowych i informacyjnych, skorzystać z licznych atrakcji dla dzieci, czy też obejrzeć pokazy psów ratowniczych.
Niewątpliwym hitem tegorocznej imprezy było stoisko Koła Gospodyń Wiejskich „W kobiecym gronie”. Panie z Radzikowa i Nieborzyna przygotowały w swoim namiocie przygotowały wiele słodkich pyszności. Dzieci wraz z rodzicami mogły bawić się na dmuchańcach, mini sportach wodnych, wróżkach i innych.
Najważniejszą informacją jest jednak to, że na Mieszkańców naszej Gminy można liczyć. Kwota jaką udało zebrać w zeszłą niedzielę to 9790,70 zł!


GALERIA FOTO
Foto: Miromir Murawski oraz UG Czerwińsk nad Wisłą

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Rakowskiej oraz niezliczonej ilości darczyńców oraz ludzi dobrej woli za serce i nieocenioną pomocy przy organizacji niedzielnej imprezy!Dane teleadresowe gminy

Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
ul. Władysława Jagiełły 16, 09-150 Czerwińsk
tel.: (24) 231-58-61
fax: (24) 231-51-99
e-mail: urzad@czerwinsk.pl

Numer konta bankowego:
Vistula Bank Spółdzielczy
49 9011 0005 0260 0459 2000 0010

Biuletyn Informacji Publicznej
http://czerwinsk.bipgmina.pl/

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
https://czerwinsk.eboi.pl


© 2006 - 2015 Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl