Dziś jest 19 października 2019 r., imieniny Pelagii, Piotra

Aktualności

Zaproszenie na festyn charytatywny

Data umieszczenia:

"Łapiemy promienie Słońca dla Klaudii podczas Święta Truskawki"

"Święto Truskawki" to impreza plenerowa organizowana przez Gminę Czerwińsk nad Wisłą z okazji zakończenia sezonu truskawkowego. Jest to coroczne i uroczyste podsumowanie zbiorów owoców, z których słynie Czerwińsk i okolice.

Podczas tegorocznej edycji Święta Truskawki z jednym z organizatorów Katarzyną "Katką" Rakowską - Aniołem Serc, będziemy łapać promienie Słońca dla Klaudii Kołeckiej. Podczas truskawkowych dożynek odbędzie się kwesta na dalsze leczenie i rehabilitację Klaudii.
U Klaudii zdiagnozowano szereg wad wrodzonych, m.in. kamicę nerek i pęcherza moczowego, pęcherz neurogenny i opóźnienie w rozwoju fizyczno-psychicznym. Po wykonaniu dodatkowych badań ustalono, że dziewczynka ma poważną wadę układu moczowego w postaci odlewowej kamicy nerek. Tej chorobie towarzyszy przewlekłe zakażenie układu moczowego po wykonaniu następnych badań ustalono, że ma pęcherz neurogenny, co wymusza cewnikowanie – co 3 godziny. Klaudusi nerki były dwukrotnie operowane. Po każdym zabiegu były powikłania. Również układ nerwowy jest uszkodzony, ponieważ rozpoznano dziecięce porażenie mózgowe, co za tym idzie, wymaga stałej opieki niemal 24 godziny na dobę.

Tak duży zbiór wad diagnozuje się przeważnie u jednego dziecka na 4 mln nowo narodzonych. Klaudia została właśnie tym dzieckiem, u którego wszystkie możliwe wady połączyły się, czyniąc jej życie zbyt ciężkim, by zdołała je unieść na własnych nóżkach...

Szczegółowe informacje dotyczące imprezy są publikowane na wydarzeniu na portalu społecznościowym Facebook

Dane teleadresowe gminy

Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
ul. Władysława Jagiełły 16, 09-150 Czerwińsk
tel.: (24) 231-58-61
fax: (24) 231-51-99
e-mail: urzad@czerwinsk.pl

Numer konta bankowego:
Vistula Bank Spółdzielczy
49 9011 0005 0260 0459 2000 0010

Biuletyn Informacji Publicznej
http://czerwinsk.bipgmina.pl/

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
https://czerwinsk.eboi.pl


© 2006 - 2015 Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl