Dziś jest 28 maja 2020 r., imieniny Augustyna, Jaromira

Aktualności

,, Wsi spokojna- wsi wesoła’’ - rajd rowerowy

Data umieszczenia:

W niedzielę 5 maja Stowarzyszenie Razem dla wsi działające przy Szkole Podstawowej w Goławinie, zaprosiło okolicznych mieszkańców na rajd rowerowy. Został on zorganizowany w ramach realizowanego projektu ,, Wsi spokojna- wsi wesoła’’.

Trasa rajdu prowadziła oznaczoną Drogą świętego Jakuba na odcinku z Czerwińska nad Wisłą do Wólki Przybójewskiej. Autobus szkolny przewiózł uczestników rajdu z parkingu Szkoły w Goławinie do Czerwińska. Rowery zostały przetransportowane busami Wszyscy uczestnicy rajdu weszli na wspólną modlitwę do Bazyliki Zwiastowania NMP w Czerwińsku. Tam ksiądz przewodnik przypomniał wszystkim historię kościoła i cudownego obrazu Matki Bożej. Następnie, po zapoznaniu się z regulaminem rajdu wszyscy wyruszyli na trasę. Prowadzącym był Wójt Gminy Czerwińsk p. Marcin Gortat wraz z nauczycielem p. Maciejem Ślaskim .Kolumna rowerzystów przejechała przez czerwiński rynek, a następnie tuż przy Wiśle kierowała się w stronę Pragi. Zgodnie z oznaczeniami projektowymi wykonanymi przez firmę Art-BRO, uczestnicy rajdu przejeżdżali przez malownicze nadwiślańskie wsie Wilkówiec, Wychódźc, Miączyn, Miączynek, Wólkę Przybójewską. Po drodze były organizowane postoje na krótki odpoczynek. Na jednym z nich dołączył do rajdowiczów nasz radny p. Jacek Fotek.Miejscem docelowym rajdu był grób nieznanego żołnierza w Wólce Przybójewskiej nad Wisłą na posesji Państwa Katarzyny i Mariusza Nowickich. Gospodyni miejsca zapoznała wszystkich z historią grobu i znajdującej się tam figurki Matki Bożej. Proboszcz parafii Smoszewo ks. Artur Bombiński odmówił krótką modlitwę, a członkowie Stowarzyszenia umieścili tablicę z oznaczeniem grobu.

Następnie wszyscy udali się na poczęstunek. Dzięki środkom finansowym uzyskanym z projektu zostały zakupione słodycze, napoje dla uczestników rajdu. Państwo Nowiccy umożliwili pieczenie kiełbasek przy ognisku. Zapewnili też kulinarne rarytasy takie jak smalec z ogórkiem i domowe ciasto. Zabawy dzieci, wspólne rozmowy członków Stowarzyszenia, nauczycieli, księdza, p. Wójta radnego, gospodarzy wpłynęły na wspaniałą atmosferę i postanowienie kolejnych przedsięwzięć.


Dane teleadresowe gminy

Urząd Miasta i Gminy w Czerwińsku nad Wisłą
ul. Władysława Jagiełły 16, 09-150 Czerwińsk
tel.: (24) 231-58-61
fax: (24) 231-51-99
e-mail: urzad@czerwinsk.pl

Numer konta bankowego:
Vistula Bank Spółdzielczy
49 9011 0005 0260 0459 2000 0010

Biuletyn Informacji Publicznej
http://czerwinsk.bipgmina.pl/

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
https://czerwinsk.eboi.pl


© 2006 - 2015 Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl