Dziś jest 29 maja 2020 r., imieniny Bogusławy, Teodozji

Aktualności

Informacja o wyborach do Izb Rolniczych

Data umieszczenia:

Na posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych w dniu 25 lutego 2019 roku uchwalono, że wybory do izb rolniczych VI kadencji odbędą się w dniu 28 lipca br.

Izb rolniczych jest w Polsce 16, tyle ile województw. Podstawą ich działania jest ustawa z dnia 14 grudnia 1995 r. o izbach rolniczych (tekst jednolity - Dz.U. 2014 poz. 1079) oraz statuty. Ich zadaniem jest reprezentowanie interesów zrzeszonych rolników oraz firm i spółdzielni zajmujących się produkcją rolną. Do izby należy z mocy prawa każdy, kto opłaca gruntowy podatek rolny, płaci PIT z działów specjalnych produkcji rolnej lub ma wkład gruntowy w rolniczej spółdzielni produkcyjnej. Izby nie mogą prowadzić działalności gospodarczej, mogą za to tworzyć fundacje, być wspólnikiem sp. z o.o. lub akcjonariuszem spółki akcyjnej. Izby mogą ponadto wspierać stowarzyszenia rolnicze oraz zakładać związki takich stowarzyszeń.
Krajowa Rada Izb Rolniczych ustaliła, że 28 lipca 2019 roku odbędą się wybory do izb rolniczych w całym kraju. Podpowiadamy, kto jest uprawniony do oddania głosu w wyborach do izb rolniczych oraz kto może kandydować do samorządu rolniczego.
Kto może głosować w wyborach do izb rolniczych?

Zgodnie z przepisami czynne prawo wyborcze w wyborach do walnego zgromadzenia izby, czyli możliwość głosowania na poszczególnych kandydatów, mają wszyscy członkowie danej izby. Na mocy ustawy są nimi wszystkie osoby będące podatnikami podatku rolnego i w posiadaniu gospodarstwa rolnego o łącznej powierzchni przekraczającej 1 ha lub 1 ha przeliczeniowy lub podatku dochodowego z działów specjalnych produkcji rolnej oraz członkowie rolniczych spółdzielni produkcyjnych, o ile w tych spółdzielniach posiadają wkłady gruntowe.


Pliki do pobrania:

OSOBY PRAWNE - Pliki do pobrania





Dane teleadresowe gminy

Urząd Miasta i Gminy w Czerwińsku nad Wisłą
ul. Władysława Jagiełły 16, 09-150 Czerwińsk
tel.: (24) 231-58-61
fax: (24) 231-51-99
e-mail: urzad@czerwinsk.pl

Numer konta bankowego:
Vistula Bank Spółdzielczy
49 9011 0005 0260 0459 2000 0010

Biuletyn Informacji Publicznej
http://czerwinsk.bipgmina.pl/

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
https://czerwinsk.eboi.pl


© 2006 - 2015 Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl