Dziś jest 21 kwietnia 2019 r., imieniny Anzelma, Bartosza

Aktualności

Święto Truskawki - relacja

Data umieszczenia:

Sezon truskawkowy dobiegł już końca. Jak co roku na zakończenie sezonu w naszej Gminie odbyły się „dożynki truskawkowe” – Święto Truskawki.

Podczas imprezy nasi goście mogli odwiedzić wiele stoisk, które znajdowały się na boisku w Czerwińsku. Każdy niezależnie od wieku mógł znaleźć coś dla siebie. Na dzieci czekały atrakcje w postaci wesołego miasteczka, stoisk ze słodyczami i zabawkami. Na dorosłych czekały natomiast stoiska ze sprzętem rolniczym, wyrobami tradycyjnymi oraz stoiska informacyjne.

Dużym zainteresowaniem cieszył się Rodzinny Piknik Profilaktyczny, gdzie czekało wiele atrakcji takich jak gry na konsolach, kącik plastyczny czy też olbrzymi stół z klockami lego. Podczas pikniku dzieci oraz dorośli mogli skorzystać z alkogogli by na własne oczy przekonać się np. jak. widzi kierowca pod wpływem alkoholu.

Olbrzymim zainteresowaniem cieszył się również namiot Urzędu Gminy gdzie na naszych gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez pracowników UG oraz gadżety promocyjne . Pod parasolem Gminnej Biblioteki Publicznej miały miejsce liczne gry i konkursy literackie, które również cieszyły się dużym powodzeniem.

Punktualnie o godzinie 16.00 rozpoczęły się zawody profesjonalnych drwali. Pięciu zawodników brało udział w czterech konkurencjach:

1). Przygotowanie pilarki do pracy
2). Przerzynka kombinowana
3). Przerzynka na dokładność na desce
4). Rozłupywanie siekierą wyrzynków

Lista zwycięzców:
1. Sebastian Popławski
2. Maciej Wiśniewski
3. Piotr Osmański

4. Krzysztof Kluczyński
5. Piotr Wiktorski

Fundatorami nagród w zawodach drwali była firma Boryna.

O godzinie 18 rozpoczął się koncert strażackiej orkiestry dętej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Chociszewie.
Po godzinie 19.00 Wójt Gminy Marcin Gortat dokonał oficjalnego otwarcia imprezy. Naszych gości ze sceny witali również zaproszeni goście: radna powiatu płońskiego Barbara Wdowiak, Przewodniczący Rady Gminy w Czerwińsku nad Wisłą Dariusz Szurmak, kierownik ARiMR w Płońsku Marcin Malatyński, prezes zarządu Vistula BS Jolanta Łukasiak Malicka oraz księża proboszczowie Łukasz Mastalerz, Jerzy Zdunkiewicz i Artur Bombiński.

O godzinie 20 rozpoczęła się część rozrywkowa imprezy. Na scenie pojawił się zespół WooW, który w swoim godzinnym występie rozgrzał publiczność przed występem gwiazdy wieczoru, zespołu Dejw, który swój show rozpoczął punktualnie o 21.
Następnie po bisach Dejwa na scenie znów pojawił się Woow, który bawił naszych gości do północy. Imprezę zakończyła godzinna zabawa taneczna przy muzyce.


GALERIA FOTO

Organizatorem imprezy była Gmina Czerwińsk nad Wisłą
Partnerem Święta Truskawki było Nadleśnictwo Płock
Sponsorami imprezy były firma Boryna oraz Grupa Zdrowie.

Podziękowania dla:
Kierownika ZGKiM Pana Wojciecha Klika za nieocenioną pomoc i zaangażowanie pracowników Gospodarki Komunalnej przy przygotowaniu Święta Truskawki
Komendy Powiatowej Policji w Płońsku oraz Policjantów będących na terenie imprezy za pomoc przy utrzymaniu porządku.
Druhów Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Radzikowa Starego oraz Chociszewa za zabezpieczenie przeciwpożarowe imprezy
Grupy Zdrowie oraz załodze karetki ratunkowej za pomoc w zabezpieczeniu medycznym
Pracowników Urzędu Gminy Czerwińsk nad Wisłą za zaangażowanie i organizację Święta Truskawki

Dane teleadresowe gminy

Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
ul. Władysława Jagiełły 16, 09-150 Czerwińsk
tel.: (24) 231-58-61
fax: (24) 231-51-99
e-mail: urzad@czerwinsk.pl

Numer konta bankowego:
Vistula Bank Spółdzielczy
49 9011 0005 0260 0459 2000 0010

Biuletyn Informacji Publicznej
http://czerwinsk.bipgmina.pl/

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
https://czerwinsk.eboi.pl


© 2006 - 2015 Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl