Dziś jest 21 kwietnia 2019 r., imieniny Anzelma, Bartosza

Aktualności

"Wianki 2009"

Data umieszczenia:

Najgorętszym wydarzeniem lata była zorganizowana już po raz kolejny impreza plenerowa „Wianki 2009”, która odbyła się w ostatni weekend czerwca w gminie Czerwińsk nad Wisłą na malowniczo położonym Bulwarze Nadwiślańskim.

Galeria foto

Wianki to tradycyjna impreza cykliczna odbywająca się na Bulwarze Nadwiślańskim w gminie Czerwińsk nad Wisłą. Nazwa pochodzi od słowiańskiego święta związanego z letnim przesileniem Słońca obchodzonego w najkrótszą noc w roku. To święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości, w roku 2009 obchodzone było 27 czerwca.

Wzorem lat ubiegłych organizator: Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą przygotował mnóstwo atrakcji. Imprezę rozpoczęło przemówienie Wójta gminy Czerwińsk Michała Walerysiaka, który przywitał zaproszonych gości i uczestników imprezy. Następnie rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wianek, który cieszył się w tym roku ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Nagrody dla wszystkich uczestników ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna.

Jednak największy zachwyt wzbudziła nagroda ufundowana przez dyrektor Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Vitamed” w Czerwińsku nad Wisłą, Sławomira Galacha. Były to dwa bilety na koncert Madonny, który odbędzie 15 sierpnia na warszawskim Bemowie.

Nie mogło zabraknąć oczywiście tradycyjnego puszczania wianków na rzekę Wisłę oraz rozpalenia ogniska, przy którym bawili się przybyli goście z kraju i zagranicy oraz okoliczni mieszkańcy.

Dla zwolenników muzyki na żywo w tym roku wystąpiły zespoły ABBA SHOW i AVANTI, które przyciągnęły tłumy fanów. Publika wraz z wokalistami odśpiewała wszystkie najpopularniejsze utwory zespołów. Fani szaleli pod sceną przez prawie trzy godziny. Koncert ABBA SHOW, jak również AVANTI był pełen ekspresji, miłych dźwięków i melodyjności. Całą imprezę w doskonałym stylu poprowadził Janusz Prokopczyk.

Od samego początku imprezy można było korzystać ze stoisk gastronomicznych, handlowych i pokazowych lub też przy kuflu piwa wsłuchać się w rytmy muzyki płynącej ze sceny.

Należy przyznać, że „Wianki 2009” cieszyły się wielką popularnością, na imprezie bawili się nie tylko liczni przybyli mieszkańcy całej gminy Czerwińsk nad Wisłą, ale również sąsiednich gmin, powiatu i województwa.

Organizatorzy:
Urząd Gminy w Czerwińsku nad Wisłą
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Patronat medialny:
Płońszczak Press

Imprezę zabezpieczali:
Komenda Powiatowa Policji w Płońsku, Komisariat Policji w Załuskach,
Agencja Ochrony „Zieliński”, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Płońsku

Agnieszka Kamińska
Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą

Dane teleadresowe gminy

Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
ul. Władysława Jagiełły 16, 09-150 Czerwińsk
tel.: (24) 231-58-61
fax: (24) 231-51-99
e-mail: urzad@czerwinsk.pl

Numer konta bankowego:
Vistula Bank Spółdzielczy
49 9011 0005 0260 0459 2000 0010

Biuletyn Informacji Publicznej
http://czerwinsk.bipgmina.pl/

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
https://czerwinsk.eboi.pl


© 2006 - 2015 Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl