Dziś jest 17 lutego 2019 r., imieniny Łukasza, Zbigniewa

Aktualności

Gala z okazji zakończenia projektu „Odkrywanie kultury”

Data umieszczenia:

13 II 18 r. w Szkole Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Goławinie odbyła się uroczysta Gala zakończenia projektu „Odkrywanie kultury”. Projekt ten mający na celu uczestnictwo dzieci i młodzieży w szeroko pojętej kulturze wysokiej, polegał na organizowaniu wyjazdów do opery, teatru, filharmonii, muzeów.

Został sfinansowany przez Fundację PZU – PZU z Kulturą i działające przy Szkole w Goławinie Stowarzyszenie „Razem dla wsi”. Partnerami projektu byli: Gmina Czerwińsk nad Wisłą, Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Goławinie, Bank Spółdzielczy Vistula w Czerwińsku, Firma Euro Star z Goławina, Lokalna Grupa Działania Przyjazne Mazowsze.

Nasi uczniowie w ramach projektu byli: w Filharmonii Łódzkiej na warsztatach flamenco, w Muzeum Kinematografii i Animacji Semafor, Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, Teatrze Narodowym, Operze, Muzeum Narodowym w Warszawie, Centrum Nauki Kopernik, Planetarium, Teatrze Palladium na koncercie, Teatrze Guliwer. Wyjazdy umożliwiły dzieciom zwiedzanie miejsc kultury wysokiej, jak i udział w warsztatach edukacyjnych, koncertach i przedstawieniach teatralnych.

Na Gali zakończenia projektu można było obejrzeć album i prezentację zdjęć, posłuchać wspomnień z „Pamiętnika”, obejrzeć plakaty i zgromadzone materiały pamiątkowe z wyjazdów, podziwiać filmy nakręcone przez dzieci w Muzeum Animacji w Łodzi, obejrzeć przygotowane prezentacje o zachowaniu w miejscach kultury i sztuki.

Projekt podsumował Dyrektor Szkoły Podstawowej w Goławinie p. Janusz Majewski oraz prezes stowarzyszenia „Razem dla wsi” p. Hanna Majewska. Koordynatorem projektu był p. Piotr Żach, a w realizację nieodpłatnie włączyli się członkowie Stowarzyszenia „Razem dla wsi”, nauczyciele i uczniowie.

Na Galę przybył Wójt Gminy Czerwińsk nad Wisłą p. Marcin Gortat. Zaproszeni zostali również przedstawiciele instytucji partnerskich: Fundacji PZU, Banku Spółdzielczego Vistula, LGD Przyjazne Mazowsze oraz firmy Euro Star.


Dane teleadresowe gminy

Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
ul. Władysława Jagiełły 16, 09-150 Czerwińsk
tel.: (24) 231-58-61
fax: (24) 231-51-99
e-mail: urzad@czerwinsk.pl

Numer konta bankowego:
Vistula Bank Spółdzielczy
49 9011 0005 0260 0459 2000 0010

Biuletyn Informacji Publicznej
http://czerwinsk.bipgmina.pl/

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
https://czerwinsk.eboi.pl


© 2006 - 2015 Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl