Dziś jest 22 kwietnia 2019 r., imieniny Kaji, Łukasza

Aktualności

Wycieczka dzieci z Goławina do Warszawy

Data umieszczenia:

4 stycznia 2018 r. grupa 50 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Goławinie wzięła udział w wyjeździe do Warszawy w ramach projektu ”Z Fundacją PZU z kulturą” – „Odkrywanie kultury”. Uczestnicy kolejnego już wyjazdu byli na koncercie edukacyjnym „Cudowne musicale – Od West Endu aż po Broadway”.

Młodzi artyści wystąpili w ciekawych interpretacjach słynnych utworów musicalowych jak „Metro”, „Phantom of the Opera”, „Notre Dame de Paris”. W trakcie koncertu widzowie w edukacyjnej zabawie scena –widownia dowiedzieli się czym jest musical, poznali różne rodzaje tańca i obejrzeli efektowne dekoracje z użyciem technik multimedialnych.
Następnym punktem wyjazdu była lekcja w Muzeum narodowym. Grupa młodsza (klasy III – IV) uczestniczyła w lekcji „Co mówią obrazy”, a grupa starsza (klasy V – VII) w lekcji „Muzealne przeboje”. Obydwie grupy zwiedzały wystawy obrazów z przewodnikami i pod ich kierunkiem uzupełniały karty pracy.
Po lekcji w Muzeum narodowym uczniowie udali się do Centrum Nauki Kopernik. Tam przy interaktywnych eksponatach wykonywali eksperymenty. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa czasowa „Powietrze – więcej niż nic” i „Teatr wysokich napięć”. Po ponad dwu godzinach nauki przez doświadczenie wszyscy udali się do Planetarium na seans „Halo, Ziemia”, który poprzedził wykład i pokaz „Nieba Kopernika”.
W drodze powrotnej uczniowie podziwiali z okien autokaru świąteczne iluminacje Warszawy.
Opiekunami wyjazdu były p. Hanna Majewska, p. Jolanta Pisarska, p. Monika Krajewska, p. Olga Wiórkiewicz-Rosiak, p. Anna Żach.
Hanna Majewska


Dane teleadresowe gminy

Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
ul. Władysława Jagiełły 16, 09-150 Czerwińsk
tel.: (24) 231-58-61
fax: (24) 231-51-99
e-mail: urzad@czerwinsk.pl

Numer konta bankowego:
Vistula Bank Spółdzielczy
49 9011 0005 0260 0459 2000 0010

Biuletyn Informacji Publicznej
http://czerwinsk.bipgmina.pl/

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
https://czerwinsk.eboi.pl


© 2006 - 2015 Urząd Gminy Czerwińsk nad Wisłą
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl